Mexx,  Perfumy

Woda toaletowa czy perfumy? Co wybrać ze sklepowej półki?

Perfumy od zarania dziejów kojarzyły się z luksusem i prestiżem. Wciąż są uznawane za dobro luksusowe i nie każdy może sobie pozwolić na zakup nawet jednego flakonu. Potrzeby rynkowe wymusiły na producentach stworzenie produktu, który nie będzie miał aż tak wygórowanej ceny, ale zachowa większość walorów prawdziwych perfum. Stąd pojawienie się na sklepowych półkach wody toaletowej i perfumowanej. Czym są i jak bardzo różnią się od tradycyjnych perfum?

Perfumy.

Najbardziej intensywną wersją są perfumy, które zawierają aż do 40% olejków eterycznych. Niestety ich wyjątkowość idzie w parze z zawrotnymi cenami, dlatego jest to towar ekskluzywny, dostępny jedynie w wybranych perfumeriach. Nieco rzadziej spotkamy perfumy w drogeriach, jednak wielu producentów ceni sobie dostępność, np. Mexx perfumy znajdziemy w większości salonów kosmetycznych. Niektóre marki produkują wersje dla kolekcjonerów, które są dostępne w mniejszych opakowaniach i w ograniczonej ilości.

Woda perfumowana.

Nieco uboższą wersją perfum jest woda perfumowana, która zawiera między 10 a 20% olejków eterycznych. Opakowanie jest oznaczone skrótem EDP (eau de parfum), więc łatwo je rozróżnić. Wodę perfumowaną poznamy również po znacznie niższej cenie od perfum.

Woda toaletowa.

Produktem o najniższej cenie i jakości jest woda toaletowa, która ma w sobie do 10% olejków eterycznych. Cieszy się niezwykłą popularnością szczególnie w sezonie letnim, kiedy wybieramy zapachy mniej intensywne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *